Darmowa wysyłka już od 100 zł
Uchwyt samochodowy na telefon

Majówka razem z Motoakces.pl

Uchwyt samochodowy na telefon jak sama nazwa wskazuje umożliwia zamocowanie telefonu w samochodzie w celu ułatwienia korzystania z niego podczas jazdy (i nie mówimy tutaj o przeglądaniu stron czy pisaniu sms-ów … )

Uchwyt samochodowy na telefon jest szczególnie przydatny podczas korzystania z nawigacji GPS, odtwarzania muzyki lub wykonywania połączeń telefonicznych. Dzięki niemu możemy skupić się na prowadzeniu samochodu, a jednocześnie mieć łatwy dostęp do telefonu, bez potrzeby odrywania wzoru od drogi czy odrywania rąk z kierownicy. 

Wielkimi kropkami zbliża się długo wyczekiwana przez większość z nas “majówka” w związku z czym warto zainwestować w uchwyt samochodowy na telefon, szczególnie jeśli będziemy wybierać się w długą trasę. Takie rozwiązanie może znacznie poprawić komfort jazdy jak i bezpieczeństwo na drodze. 

Uchwyt samochodowy na szybę.

Istnieją różne rodzaje uchwytów samochodowych na telefon:

* Uchwyt mocowany do szyby przy pomocy przyssawki,  zapewnia to stabilność i pewność, że telefon nie spadnie podczas jazdy. Uchwyt jest regulowany i umożliwia dopasowanie ich szerokości do wymiarów telefonu. Pasuje on do większości typów samochodów i nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi do zamontowania.

Uchwyt magnetyczny na telefon komórkowy.
Uchwyt montowany do kratki wentylacyjnej.

* Uchwyt mocowany do kratki wentylacyjnej. To kolejny rodzaj uchwytu, który cieszy się coraz większą popularnością. Uchwyt ten bowiem składa się z mocowania i uchwytu, mocowanie przytwierdza się do kratki wentylacyjnej, uchwyt z kolei jest regulowany i można go dopasować na szerokość do telefonu.

Jednakże przed zakupem warto sprawdzić, czy nasza kratka wentylacyjna nadaje się do mocowania uchwytu.

* Uchwyt mocowany na desce rozdzielczej. Istnieją różne rodzaje tych uchwytów, jednym z nich jest uchwyt z przyssawką, który umożliwia zamocowanie go na płaskiej powierzchni deski rozdzielczej. Nie zajmuje on miejsca na konsoli środkowej.

Przy tym modelu uchwytu również należy pamiętać, iż nie wszystkie samochody nadają się do jego zamontowania. Niektóre modele posiadają zaokrągloną deskę, co może utrudnić zamocowanie uchwytu. 

Wśród uchwytów wyróżnić możemy różne typy mocowania telefonu m.in. na zacisk (zaciskamy na szerokość chwytaki, dzięki nim telefon jest stabilny), mocowanie na magnes (blaszka magnetyczna znajduje się zarówno na uchwycie jak i np. futerale telefonu) lub uchwyt grawitacyjny (wykorzystuje on siłę grawitacji do trzymania urządzenia). 

Podsumowując, wybór uchwytu samochodowego na telefon zależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz rodzaju samochodu, którego używa.

Każdy z tych rodzajów uchwytów posiada swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie przemyśleć, który rodzaj będzie najlepszy dla naszego samochodu i potrzeb.

Uchwyty samochodowe na motoakces.pl : https://www.motoakces.pl/?s=uchwyt+samochodowy&post_type=product&dgwt_wcas=1

Uchwyt magnetyczny na telefon.

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping